O nas

Każdego roku produkujemy ponad
1 200 000 sztuk formatek sprężynowych

I wydawać by się mogło, że to zdanie najlepiej definiuje firmę.
Nic bardziej mylnego.

Zobacz więcej

Liczby pokazują skalę, jednak nie zaglądają do wnętrza przedsiębiorstwa, które tworzą ludzie. Nie pokazują ogromnej ciekawości prezesa, gdy jako dziecko przyglądał się pracy dziadka w warsztacie. Ze skupieniem śledził zręczne ruchy dłoni, które nadawały ostatni szlif tworzonym ręcznie meblom. To momenty, w których rodziła się w nim pasja do branży meblarskiej. Pasja, która później powołała do życia firmę. I tę samą pasję Jacek Moskała przekazał następnie synowi.

Nestor Springs to rodzinna firma, a zarazem miejsce, w którym dostrzegamy siłę ludzkiego potencjału. W biznesie zawsze stawiamy na partnerstwo - słuchamy i dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb klienta, a wieloletnia współpraca z czołowymi producentami materaców to potwierdzenie naszej niezawodności oraz jakości produktów i obsługi.

Czasy, w których sprzedawaliśmy nasze wyroby wyłącznie na lokalnym rynku, bezpowrotnie minęły. Dzięki inwestycjom w park maszynowy i elastyczności rozwinęliśmy się w skali ogólnopolskiej oraz europejskiej. W historii firmy było wiele przeobrażeń, jednak główne wartości - priorytet partnerstwa i jakości - pozostały niezmienne

To właśnie dzięki dynamicznemu zespołowi w Nestor Springs możemy sprostać i zaspokoić oczekiwania naszych klientów oraz wspierać ich w rozwoju.

Krótka historia firmy słowami prezesa Jacka Moskały

1999 – Rozpoczęcie produkcji sprężyn

Podczas gdy byłem udziałowcem w firmie konfekcjonującej pianki tapicerskie,  miałem do czynienia z problemami z zakupem formatek bonnell, które były niezbędne w procesie produkcyjnym siedzisk sof. Dostawcy sprężyn niechętnie przyjmowali zamówienia na dużą ilość wymiarów w niewielkich ilościach z krótkimi terminami realizacji.

Patrząc z perspektywy czasu, nie był to problem a raczej wyzwanie i ogromna szansa. Aby ułatwić firmie dostęp do niezbędnych produktów, podjąłem decyzję o zakupie własnych maszyn do wytwarzania formatek bonnell. Początkowo produkowaliśmy tylko na własny użytek, jednak szybko formatki trafiły też na rynek lokalny.

img

2003 – Przenosimy się do zakładu produkcyjnego w Oświęcimiu.

Sprawy zaczęły przybierać obrót, którego w momencie podjęcia decyzji o własnej produkcji, nawet nie przewidywałem. Zapotrzebowanie na nasze wyroby stale rosło, co wymagało rozszerzenia powierzchni produkcyjnej. Firma przeniosła się do zakupionego zakładu produkcyjnego w Oświęcimiu. Mieliśmy do dyspozycji 3-krotnie większą powierzchnię do pracy – produkcja osiągnęła proporcjonalny wzrost, a nasza firma umocniła swoją pozycję na rynku ogólnopolskim.

Kolejne lata przyniosły jeszcze większe zmiany.

img

2006 rok – rozpoczynamy produkcję sprężyn “pocket”.

Zarządzając firmą, nigdy nie ograniczałem się tylko do śledzenia zmian na rynku krajowym. Zawsze szukałem inspiracji i usprawnień, które mógłbym wprowadzić w Nestor Springs, także wśród zagranicznych trendów. To właśnie zawodowa ciekawości doprowadziła do momentu, kiedy zostaliśmy pierwszą firmą w Polsce, która zainwestowała w linię produkcyjną do sprężyn kieszeniowych. Ta decyzja była znaczącym krokiem w kierunku dalszego rozwoju przedsiębiorstwa.

img

2014 rok – uruchamiamy dział B+R.

Mój głód zmian i innowacji był wiecznie niezaspokojony. Potrzeba ciągłego udoskonalania produktów skłoniła nas do nawiązania współpracy z zewnętrznymi jednostkami badawczymi. Uruchomiliśmy też własny dział B+R. To był moment, w którym w pewien sposób przełamaliśmy barierę zewnętrznych ograniczeń. Mogliśmy skupić się na dopracowaniu jakości swoich produktów: twardości i wytrzymałości.

img

2016 rok – inwestujemy w automaty bonnell i pocket. Do firmy dołącza mój syn.

Rok 2016 to okres intensywnych inwestycji. Środki włożone w pełną automatyzację linii produkcyjnych do formatek bonnell i pocket pozwoliły nam na zwiększenie produkcji i stabilizację jakości produktów. Od tego momentu jesteśmy w stanie oferować niezmiennie wysoką jakość w konkurencyjnej cenie. W dalszych działaniach wspiera mnie też syn – jego wszechstronne doświadczenia i świeże spojrzenie na biznes doskonale uzupełniają się z moją bogatą znajomością rynku meblarskiego.

img

Ojciec i syn - rodzinny fundament firmy

Jacek Moskała

Założyciel i prezes firmy Nestor Springs. Pochodzi z Kalwarii Zebrzydowskiej, a jego rodzina związana jest z branżą meblarską od 4 pokoleń. Już od najmłodszych lat, w warsztacie dziadka, przyglądał się procesowi tworzenia mebli: wykonywanych ręcznie, powstających z ogromną pasją i zaangażowaniem. Dorastając w rzemieślniczym domu, każdego dnia poznawał branżę meblarską: początkowo poprzez zabawę, a następnie pomagając w rodzinnej firmie. Wybór kontynuowania poznanej w domu tradycji był więc dla niego naturalny. Pierwsze samodzielne kroki poprowadziły go w kierunku produkcji mebli twardych, a następnie wspólnie z bratem zajął się konfekcją pianek tapicerskich.

Adrian Moskała

Syn Jacka dołączył do firmy w 2016 roku. Podobnie jak jego tata, w dzieciństwie spędzał wiele czasu w warsztacie meblarskim ojca. Jednak Adrian nie od razu rozpoczął pracę w rodzinnej firmie. Po ukończeniu finansów przedsiębiorstw w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz zarządzania produkcją na Uniwersytecie w Cambridge, wiedzę na temat produkcji rozwijał pracując dla wiodących przedsiębiorstw produkcyjnych w Wielkiej Brytanii. Tam miał okazję zapoznać się z tak różnorodnymi procesami jak powstawanie silników odrzutowych czy lodów na patyku.
Natomiast sekrety skutecznego zarządzania poznał podczas pracy dla firm zajmujących się doradztwem strategicznym: uczestniczył w budowie strategii rozwojowych dla polskich firm.

Jacek i Adrian podczas ceremonii rozdania nagród „Gazele Biznesu” w 2018 roku

Połączenie bogatej znajomości rynku meblarskiego Jacka z wszechstronnym doświadczeniem Adriana zaowocowało dynamicznym rozwojem firmy w obszarze produktów i jakości. Obecnie wspólnie realizują firmowy cel, jakim jest dokładne zrozumienie potrzeb klientów i pomoc w ich realizacji poprzez dopasowane produkty oraz odpowiednią obsługę.

Nagrody i wyróżnienia