O nas

Poznaj nas bliżej
W Nestor Springs każdego roku produkujemy ponad milion formatek sprężynowych.

Zobacz więcej

Liczby pokazują skalę, jednak nie zaglądają do wnętrza przedsiębiorstwa, które tworzą ludzie. Nie pokazują ogromnej ciekawości prezesa, który dorastał w domu o bogatych tradycjach stolarskich, gdzie nauczył się odpowiedzialności i szacunku do ciężkiej pracy. To tu narodziło się w nim zamiłowanie do branży meblarskiej. Pasja, która później powołała do życia firmę. I tę pasję Jacek Moskała z powodzeniem przekazał synowi.

Nestor Springs to polska firma rodzinna. To miejsce, w którym dostrzegamy siłę ludzkiego potencjału. W biznesie zawsze stawiamy na partnerstwo - słuchamy i dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb Klienta. Wieloletnia współpraca z czołowymi producentami materaców i mebli tapicerowanych, to potwierdzenie naszej niezawodności oraz wysokiej jakości produktów i obsługi.

Czasy, w których sprzedawaliśmy nasze wyroby wyłącznie na rynku lokalnym, bezpowrotnie minęły. Dzięki inwestycjom w park maszynowy i naszej elastyczności rozwinęliśmy się w skali ogólnopolskiej oraz europejskiej. W historii firmy było wiele przeobrażeń, jednak główne wartości - priorytet partnerstwa i jakości - są niezmienne.

Krótka historia…

Krótka historia firmy słowami prezesa Jacka Moskały

1989 – podejmuję własną działalność meblarską

W branży meblarskiej jestem od ponad trzydziestu lat. Początkiem była praca w zakładzie stolarskim z moim ojcem. Po krótkim okresie wspólnej praktyki rozpocząłem działalność na własny rachunek, początkowo wytwarzając meble twarde, później tapicerowane. Skrupulatność i stawiane przez mnie wysokie wymagania wobec dostawców elementów do produkcji mebli dla moich Klientów, sprawiły płynne poszerzenie pola działania. W taki oto sposób stałem się współzałożycielem spółki zajmującej się konfekcjonowaniem materiałów PUR do wyrobów tapicerowanych.

img

1999 – Rozpoczęcie produkcji sprężyn

Nauczony doświadczeniem wiedziałem, że wnętrze mebla mojego Klienta jest najważniejsze. Takie właśnie hasło przyjąłem z czasem jako misja mojej przyszłej firmy. W poszukiwaniu optymalnych rozwiązań oraz obserwując potrzeby rynku, podjąłem decyzję o zakupie własnych maszyn do wytwarzania formatek sprężynowych typu Bonnell. Początkowo produkowaliśmy tylko na użytek własny, jednak szybko nasze produkty trafiły na rynek lokalny.

img

2003 – przenosimy się do zakładu produkcyjnego w Oświęcimiu

Wiem dobrze, że bogactwem każdego przedsiębiorstwa są jego Pracownicy, a profesjonalizm i zaangażowanie mojej Załogi, przyczyniły się do postrzegania naszej firmy jako solidnego i wiarygodnego kontrahenta, dzięki temu zapotrzebowanie na nasze wyroby stale rosło, co wymagało rozszerzenia powierzchni produkcyjnej. Firma przeniosła się do zakupionego obiektu w Oświęcimiu. Na dowód moich wcześniejszych słów, do nowego miejsca, pomimo prawie 60 km odległości, przenieśliśmy się z naszymi najlepszymi specjalistami produkcji, razem działamy do dzisiaj, już prawie dwadzieścia lat. W Oświęcimiu mieliśmy do dyspozycji 3-krotnie większą powierzchnię do pracy. Do naszego Zespołu dołączyli świetni fachowcy. Na efekt wspólnej pracy nie trzeba było długo czekać – produkcja osiągnęła proporcjonalny wzrost, a nasza firma umocniła swoją pozycję na rynku ogólnopolskim.

Kolejne lata przyniosły jeszcze większe zmiany.

img

2006 rok – rozpoczynamy produkcję formatek sprężynowych typu Pocket

Zarządzając firmą, nigdy nie ograniczałem się tylko do śledzenia zmian na rynku krajowym. Coroczny udział i reprezentowanie firmy na licznych Międzynarodowych Targach Branżowych pozwoliło mi na bieżąco monitorować światowe trendy szukając inspiracji, usprawnień i najnowszych technologii, które mógłbym wprowadzić w firmie. To właśnie zawodowa ciekawość, konsekwencja oraz otwartość i potencjał Zespołu Nestor Springs doprowadziły nas do czasu, kiedy to zostaliśmy pierwszą firmą w Polsce, która zainwestowała w linię do produkcji sprężyn kieszeniowych. Ta decyzja była znaczącym krokiem w kierunku dalszego rozwoju przedsiębiorstwa.

img

2014 rok – uruchamiamy dział Badań i Rozwoju

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów i dopracowując standardy jakości nawiązaliśmy współpracę z zewnętrznymi jednostkami badawczymi. Uruchomiliśmy też własny dział B+R. To był moment, w którym w pewien sposób przełamaliśmy barierę zewnętrznych ograniczeń. Mogliśmy skupić się na dopracowaniu jakości swoich produktów: twardości i wytrzymałości.

img

2016 rok – inwestujemy w automatyczne linie produkcyjne Pocket i Bonnell. Do firmy dołącza mój syn.

Rok 2016 to okres intensywnych inwestycji. Środki włożone w pełną automatyzację linii produkcyjnych do formatek typu Pocket i Bonnell pozwoliły nam na zwiększenie produkcji i stabilizację jakości produktów. Od teraz jesteśmy w stanie oferować niezmiennie wysoką klasę produktów w konkurencyjnej cenie. W dalszych działaniach wspiera mnie syn – jego wszechstronne wykształcenie i świeże spojrzenie na biznes, doskonale uzupełniają się z moim bogatym doświadczeniem i  gruntowną znajomością rynku meblarskiego.

img

2019 rok – zwiększamy powierzchnie produkcyjne i poszerzamy park maszynowy

Powiększamy się. W atrakcyjnej logistycznie lokalizacji otwieramy horyzonty większych możliwości. W zakres inwestycji obejmującej ponad dziesięć tysięcy metrów kwadratowych wchodzi hala produkcyjna, magazynowa oraz biura. Nowa przestrzeń umożliwi nam w pełni wykorzystywać potencjał firmy, realizować cele biznesowe
i rozwojowe oraz jeszcze sprawniej sprostać potrzebom i oczekiwaniom naszych Klientów, Kontrahentów i Pracowników. Nowy budynek jest wykonany zgodnie z najnowszymi rozwiązaniami budowlanymi i uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju. Nowoczesne linie produkcyjne zapewniają wysokie standardy ekologiczne uwzględniające poszanowanie energii i wzrost jakości pracy.

img

Ojciec i syn - rodzinny fundament firmy

Jacek Moskała

Założyciel i prezes firmy Nestor Springs. Pochodzi z Kalwarii Zebrzydowskiej – znanego ośrodka stolarskiego w Polsce, a jego rodzina związana jest z tą branżą od czterech pokoleń. Już jako mały chłopiec często zaglądał do zakładu meblarskiego swojego dziadka, później ojca. Siadał na warsztacie stolarskim i ze skupieniem śledził zręczne ruchy dłoni, które nadawały ostatni szlif ręcznie tworzonym meblom, powstającym z ogromną pasją i zaangażowaniem. Dorastając w rzemieślniczym domu, każdego dnia poznawał jak rodzi się mebel. Krok po kroku, początkowo poprzez zabawę, a następnie pomagając w rodzinnej firmie. Dlatego decyzja o kontynuowaniu rodzinnej tradycji była dla niego naturalna. Pierwsze samodzielne kroki poprowadziły go w kierunku wyrobu mebli twardych. Ciekawość branży i uważne śledzenie potrzeb swoich Klientów, skutkowała poszerzeniem działalności o produkcję mebli tapicerowanych. Te nowe doświadczenia zainicjowały kolejny etap w rozwoju i podjęcie decyzji o współtworzeniu firmy zajmującej się konfekcjonowaniem materiałów PUR do wyrobu materacy i mebli tapicerowanych. Podjęcie się w dalszej kolejności produkcji formatek sprężynowych, było bez wątpienia uzupełnieniem oferty i realizacją przyjętej koncepcji doskonalenia produktów oraz odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. Jasno wyznaczony kierunek, wytrwałe i skuteczne dążenie do realizacji nakreślonej na początku wizji są fundamentem dzisiejszej pozycji rynkowej firmy.

Adrian Moskała

Syn Jacka dołączył do firmy w 2016 roku. Podobnie jak jego tata, w dzieciństwie spędzał wiele czasu w zakładzie stolarskim ojca. Już jako kilkulatek odkrył w sobie zamiłowanie do tworzenia i innowacji. Spod jego ręki wyszły prototypy pojazdów przyszłości, własna deska snowboardowa czy deskorolka. Formalna edukacja miała rozwijać jego rozbudzone zainteresowania i pasje. Podjęte studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku finanse przedsiębiorstw, a następnie zarządzanie produkcją na Uniwersytecie w Cambridge solidnie przygotowały go, by dołączyć do rodzinnej spółki. Wiedzę na temat produkcji pogłębiał realizując projekty dla wiodących przedsiębiorstw produkcyjnych w Wielkiej Brytanii. Miał tam możliwość poznania różnych strategii zarządzania i specyfiki procesów produkcyjnych w międzynarodowych koncernach, dla przykładu przy powstawaniu silników odrzutowych, czy wytwarzaniu lodów na skalę globalną. Sekrety skutecznego zarządzania rozwijał, pracując dla międzynarodowych liderów w branży doradztwa strategicznego. Brał udział w projektowaniu i wdrożeniach strategii rozwojowych dla szeregu znaczących polskich i zagranicznych firm.

Jacek i Adrian podczas ceremonii rozdania nagród „Gazele Biznesu” w 2018 roku

Połączenie bogatego doświadczenia Jacka w branży meblarskiej z nowatorską i rzetelną wiedzą Adriana zaowocowało dynamicznym rozwojem firmy w obszarze produktów i jakości.

Dzisiaj wspólnie realizują postawiony cel. Jest nim uważne zrozumienie potrzeb swoich Klientów i wychodzenie im naprzeciw, tworzenie przyjaznego i wspierającego środowiska pracy dla Pracowników oraz kontynuacja strategii skierowanej na działania w kierunku ustawicznego rozwoju i wdrażania innowacyjnych rozwiązań w firmie.

Wydarzenia

image

Dofinansowanie dla NESTOR SPRINGS

Pragnę, poinformować, że firma NESTOR SPRINGS Sp. z o.o. Sp. K. otrzymała dofinansowanie na realizację Projektu pn. „Adaptacja NESTOR SPRINGS Sp. z o.o. Sp. K do zmian wywołanych brexit”

 

Tytuł Projektu:

Adaptacja NESTOR SPRINGS Sp. z o.o. Sp. K do zmian wywołanych brexit”

Beneficjent: Nestor Springs Sp. z o.o. Sp. k.

Numer Projektu: PBAR.02.01.00-00-0030/22

Całkowita wartość projektu: 129 747,45 EUR

Kwota dofinansowania ze środków europejskich: 129 747,45 EUR

Program Re_Open UK,

Oś priorytetowa PBAR.02.00.00 Przedsiębiorcy

Działanie PBAR.02.01.00 Działania mające na celu wsparcie przedsiębiorstw prywatnych i publicznych, w szczególności MŚP, osób samozatrudnionych, lokalnych społeczności i organizacji, które zostały niekorzystnie dotknięte skutkami wystąpienia Zjednoczonego Królestwa z Unii

 

 

Opis projektu (cel i planowane efekty Projektu):

Głównym celem projektu jest ograniczenie negatywnego oddziaływania brexit na Spółkę. Firma będzie kontynuować współpracę z UK, a zaplanowane działania inwestycyjne zapewnią poszerzenie dotychczasowej oferty jako sposób na pozyskanie dodatkowych źródeł przychodów utraconych w wyniku brexit. Produkcja formatek mini pocket o nowych parametrach pozwoli na rozszerzenie oferty do klientów z branży materacy oraz pozwoli na poszerzenie zasięgu i dotarcie do nowej grupy odbiorców – sektora producentów mebli tapicerowanych. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez zakup linii produkcyjnej, która pozwoli na produkcję formatek sprężynowych typu mini pocket o parametrach pożądanych w UK. Projekt jest bezpośrednią odpowiedzią na negatywne skutki brexit, które dotknęły Spółkę.

Okres realizacji projektu: 01.11.2022 – 31.08.2023r.

Grudzień, 2022

image

Nestor Springs wśród "Diamentów Miesięcznika Forbes 2021"

W tym roku Nestor Springs znalazł się w zaszczytnym gronie laureatów „Diamenty Forbes 2021”.
To niezwykłe wyróżnienie przyznawane firmom, które najbardziej zwiększyły swoją wartość w latach 2015-2019.
Diament Forbes’a to potwierdzenie stabilności i wiarygodności Nestor Springs i plasuje nas wśród najdynamiczniej rozwijającym się firm w Polsce.
Bardzo dziękujemy naszej załodze, klientom i dostawcą za zaufanie i wspólny rozwój!

Styczeń, 2021

image

Dotacja dla Nestor Springs

Projekt: Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Cel projektu: finansowanie kapitału obrotowego firmy, utrzymanie prowadzenia działalności przedsiębiorstwa
Planowane efekty: utrzymanie prowadzenia działalności przedsiębiorstwa
Wartość projektu: 220.979,31 zł
Wkład Funduszy Europejskich: 220.979,31 zł
Beneficjent: Nestor Springs Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

Lipiec, 2020

image

Jesteśmy na targach INTERZUM

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas 21-24 maja 2019. Jesteśmy na stoisku nr H069, pawilon 10.1. Czekamy na inspirujące rozmowy oraz wymianę spostrzeżeń o nowościach i trendach w branży.

Maj, 2019

image

Wchodzimy do Strefy

Mamy zaszczyt należeć do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej uznanej kilkakrotnie za najlepszą strefę ekonomiczną w Europie, wyróżnioną w kilku kategoriach wg rankingu organizowanego przez Business Financial Times.

Marzec, 2019

image

Świętujemy Wigilię w firmowym gronie

Kolejny raz spotykamy się przy wigilijnym stole. Dobry humor i świetna zabawa towarzyszyła nam przez całą uroczystość. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas w świątecznej i radosnej atmosferze. Życzymy wszystkim spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku.

Grudzień, 2018

image

Gazele Biznesu 2017

Wyróżnienie prestiżowym tytułem „Gazele Biznesu” 2017. To dla nas zaszczyt znaleźć się w gronie najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Nasz sukces nie byłby możliwy bez zaangażowania i wspaniałej pracy naszych Pracowników oraz zaufania ze strony naszych Klientów. Dziękujemy!

Luty, 2018

Nagrody i wyróżnienia