O nas

Poznaj nas bliżej
Każdego roku produkujemy ponad milion formatek sprężynowych.
I wydawać by się mogło, że to zdanie najpełniej definiuje firmę. Jest jednak Coś więcej.

Zobacz więcej

Liczby pokazują skalę, jednak nie zaglądają do wnętrza przedsiębiorstwa, które tworzą ludzie. Nie pokazują ogromnej ciekawości prezesa, który dorastał w domu o bogatych tradycjach stolarskich, gdzie nauczył się odpowiedzialności i szacunku do ciężkiej pracy. To tu narodziło się w nim zamiłowanie do branży meblarskiej. Pasja, która później powołała do życia firmę. I tę pasję Jacek Moskała z powodzeniem przekazał synowi.

Nestor Springs to polska firma rodzinna. To miejsce, w którym dostrzegamy siłę ludzkiego potencjału. W biznesie zawsze stawiamy na partnerstwo - słuchamy i dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb Klienta. Wieloletnia współpraca z czołowymi producentami materaców i mebli tapicerowanych, to potwierdzenie naszej niezawodności oraz wysokiej jakości produktów i obsługi.

Czasy, w których sprzedawaliśmy nasze wyroby wyłącznie na rynku lokalnym, bezpowrotnie minęły. Dzięki inwestycjom w park maszynowy i naszej elastyczności rozwinęliśmy się w skali ogólnopolskiej oraz europejskiej. W historii firmy było wiele przeobrażeń, jednak główne wartości - priorytet partnerstwa i jakości - są niezmienne.

Krótka historia…

Krótka historia firmy słowami prezesa Jacka Moskały

1989 – podejmuję własną działalność meblarską

W branży meblarskiej jestem od ponad trzydziestu lat. Początkiem była praca w zakładzie stolarskim z moim ojcem. Po krótkim okresie wspólnej praktyki rozpocząłem działalność na własny rachunek, początkowo wytwarzając meble twarde, później tapicerowane. Skrupulatność i stawiane przez mnie wysokie wymagania wobec dostawców elementów do produkcji mebli dla moich Klientów, sprawiły płynne poszerzenie pola działania. W taki oto sposób stałem się współzałożycielem spółki zajmującej się konfekcjonowaniem materiałów PUR do wyrobów tapicerowanych.

img

1999 – Rozpoczęcie produkcji sprężyn

Nauczony doświadczeniem wiedziałem, że wnętrze mebla mojego Klienta jest najważniejsze. Takie właśnie hasło przyjąłem z czasem jako misja mojej przyszłej firmy. W poszukiwaniu optymalnych rozwiązań oraz obserwując potrzeby rynku, podjąłem decyzję o zakupie własnych maszyn do wytwarzania formatek sprężynowych typu Bonnell. Początkowo produkowaliśmy tylko na użytek własny, jednak szybko nasze produkty trafiły na rynek lokalny.

img

2003 – przenosimy się do zakładu produkcyjnego w Oświęcimiu

Wiem dobrze, że bogactwem każdego przedsiębiorstwa są jego Pracownicy, a profesjonalizm i zaangażowanie mojej Załogi, przyczyniły się do postrzegania naszej firmy jako solidnego i wiarygodnego kontrahenta, dzięki temu zapotrzebowanie na nasze wyroby stale rosło, co wymagało rozszerzenia powierzchni produkcyjnej. Firma przeniosła się do zakupionego obiektu w Oświęcimiu. Na dowód moich wcześniejszych słów, do nowego miejsca, pomimo prawie 60 km odległości, przenieśliśmy się z naszymi najlepszymi specjalistami produkcji, razem działamy do dzisiaj, już prawie dwadzieścia lat. W Oświęcimiu mieliśmy do dyspozycji 3-krotnie większą powierzchnię do pracy. Do naszego Zespołu dołączyli świetni fachowcy. Na efekt wspólnej pracy nie trzeba było długo czekać – produkcja osiągnęła proporcjonalny wzrost, a nasza firma umocniła swoją pozycję na rynku ogólnopolskim.

Kolejne lata przyniosły jeszcze większe zmiany.

img

2006 rok – rozpoczynamy produkcję formatek sprężynowych typu Pocket

Zarządzając firmą, nigdy nie ograniczałem się tylko do śledzenia zmian na rynku krajowym. Coroczny udział i reprezentowanie firmy na licznych Międzynarodowych Targach Branżowych pozwoliło mi na bieżąco monitorować światowe trendy szukając inspiracji, usprawnień i najnowszych technologii, które mógłbym wprowadzić w firmie. To właśnie zawodowa ciekawość, konsekwencja oraz otwartość i potencjał Zespołu Nestor Springs doprowadziły nas do czasu, kiedy to zostaliśmy pierwszą firmą w Polsce, która zainwestowała w linię do produkcji sprężyn kieszeniowych. Ta decyzja była znaczącym krokiem w kierunku dalszego rozwoju przedsiębiorstwa.

img

2014 rok – uruchamiamy dział Badań i Rozwoju

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów i dopracowując standardy jakości nawiązaliśmy współpracę z zewnętrznymi jednostkami badawczymi. Uruchomiliśmy też własny dział B+R. To był moment, w którym w pewien sposób przełamaliśmy barierę zewnętrznych ograniczeń. Mogliśmy skupić się na dopracowaniu jakości swoich produktów: twardości i wytrzymałości.

img

2016 rok – inwestujemy w automatyczne linie produkcyjne Pocket i Bonnell. Do firmy dołącza mój syn.

Rok 2016 to okres intensywnych inwestycji. Środki włożone w pełną automatyzację linii produkcyjnych do formatek typu Pocket i Bonnell pozwoliły nam na zwiększenie produkcji i stabilizację jakości produktów. Od teraz jesteśmy w stanie oferować niezmiennie wysoką klasę produktów w konkurencyjnej cenie. W dalszych działaniach wspiera mnie syn – jego wszechstronne wykształcenie i świeże spojrzenie na biznes, doskonale uzupełniają się z moim bogatym doświadczeniem i  gruntowną znajomością rynku meblarskiego.

img

2019 rok – zwiększamy powierzchnie produkcyjne i poszerzamy park maszynowy

Powiększamy się. W atrakcyjnej logistycznie lokalizacji otwieramy horyzonty większych możliwości. W zakres inwestycji obejmującej ponad dziesięć tysięcy metrów kwadratowych wchodzi hala produkcyjna, magazynowa oraz biura. Nowa przestrzeń umożliwi nam w pełni wykorzystywać potencjał firmy, realizować cele biznesowe
i rozwojowe oraz jeszcze sprawniej sprostać potrzebom i oczekiwaniom naszych Klientów, Kontrahentów i Pracowników. Nowy budynek jest wykonany zgodnie z najnowszymi rozwiązaniami budowlanymi i uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju. Nowoczesne linie produkcyjne zapewniają wysokie standardy ekologiczne uwzględniające poszanowanie energii i wzrost jakości pracy.

img

Ojciec i syn - rodzinny fundament firmy

Jacek Moskała

Założyciel i prezes firmy Nestor Springs. Pochodzi z Kalwarii Zebrzydowskiej – znanego ośrodka stolarskiego w Polsce, a jego rodzina związana jest z tą branżą od czterech pokoleń. Już jako mały chłopiec często zaglądał do zakładu meblarskiego swojego dziadka, później ojca. Siadał na warsztacie stolarskim i ze skupieniem śledził zręczne ruchy dłoni, które nadawały ostatni szlif ręcznie tworzonym meblom, powstającym z ogromną pasją i zaangażowaniem. Dorastając w rzemieślniczym domu, każdego dnia poznawał jak rodzi się mebel. Krok po kroku, początkowo poprzez zabawę, a następnie pomagając w rodzinnej firmie. Dlatego decyzja o kontynuowaniu rodzinnej tradycji była dla niego naturalna. Pierwsze samodzielne kroki poprowadziły go w kierunku wyrobu mebli twardych. Ciekawość branży i uważne śledzenie potrzeb swoich Klientów, skutkowała poszerzeniem działalności o produkcję mebli tapicerowanych. Te nowe doświadczenia zainicjowały kolejny etap w rozwoju i podjęcie decyzji o współtworzeniu firmy zajmującej się konfekcjonowaniem materiałów PUR do wyrobu materacy i mebli tapicerowanych. Podjęcie się w dalszej kolejności produkcji formatek sprężynowych, było bez wątpienia uzupełnieniem oferty i realizacją przyjętej koncepcji doskonalenia produktów oraz odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. Jasno wyznaczony kierunek, wytrwałe i skuteczne dążenie do realizacji nakreślonej na początku wizji są fundamentem dzisiejszej pozycji rynkowej firmy.

Adrian Moskała

Syn Jacka dołączył do firmy w 2016 roku. Podobnie jak jego tata, w dzieciństwie spędzał wiele czasu w zakładzie stolarskim ojca. Już jako kilkulatek odkrył w sobie zamiłowanie do tworzenia i innowacji. Spod jego ręki wyszły prototypy pojazdów przyszłości, własna deska snowboardowa czy deskorolka. Formalna edukacja miała rozwijać jego rozbudzone zainteresowania i pasje. Podjęte studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku finanse przedsiębiorstw, a następnie zarządzanie produkcją na Uniwersytecie w Cambridge solidnie przygotowały go, by dołączyć do rodzinnej spółki. Wiedzę na temat produkcji pogłębiał realizując projekty dla wiodących przedsiębiorstw produkcyjnych w Wielkiej Brytanii. Miał tam możliwość poznania różnych strategii zarządzania i specyfiki procesów produkcyjnych w międzynarodowych koncernach, dla przykładu przy powstawaniu silników odrzutowych, czy wytwarzaniu lodów na skalę globalną. Sekrety skutecznego zarządzania rozwijał, pracując dla międzynarodowych liderów w branży doradztwa strategicznego. Brał udział w projektowaniu i wdrożeniach strategii rozwojowych dla szeregu znaczących polskich i zagranicznych firm.

Jacek i Adrian podczas ceremonii rozdania nagród „Gazele Biznesu” w 2018 roku

Połączenie bogatego doświadczenia Jacka w branży meblarskiej z nowatorską i rzetelną wiedzą Adriana zaowocowało dynamicznym rozwojem firmy w obszarze produktów i jakości.

Dzisiaj wspólnie realizują postawiony cel. Jest nim uważne zrozumienie potrzeb swoich Klientów i wychodzenie im naprzeciw, tworzenie przyjaznego i wspierającego środowiska pracy dla Pracowników oraz kontynuacja strategii skierowanej na działania w kierunku ustawicznego rozwoju i wdrażania innowacyjnych rozwiązań w firmie.

Wydarzenia

image

Nestor Springs wśród "Diamentów Miesięcznika Forbes 2021"

W tym roku Nestor Springs znalazł się w zaszczytnym gronie laureatów „Diamenty Forbes 2021”.
To niezwykłe wyróżnienie przyznawane firmom, które najbardziej zwiększyły swoją wartość w latach 2015-2019.
Diament Forbes’a to potwierdzenie stabilności i wiarygodności Nestor Springs i plasuje nas wśród najdynamiczniej rozwijającym się firm w Polsce.
Bardzo dziękujemy naszej załodze, klientom i dostawcą za zaufanie i wspólny rozwój!

Styczeń, 2021

image

Dotacja dla Nestor Springs

Projekt: Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Cel projektu: finansowanie kapitału obrotowego firmy, utrzymanie prowadzenia działalności przedsiębiorstwa
Planowane efekty: utrzymanie prowadzenia działalności przedsiębiorstwa
Wartość projektu: 220.979,31 zł
Wkład Funduszy Europejskich: 220.979,31 zł
Beneficjent: Nestor Springs Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

Lipiec, 2020

image

Jesteśmy na targach INTERZUM

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas 21-24 maja 2019. Jesteśmy na stoisku nr H069, pawilon 10.1. Czekamy na inspirujące rozmowy oraz wymianę spostrzeżeń o nowościach i trendach w branży.

Maj, 2019

image

Wchodzimy do Strefy

Mamy zaszczyt należeć do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej uznanej kilkakrotnie za najlepszą strefę ekonomiczną w Europie, wyróżnioną w kilku kategoriach wg rankingu organizowanego przez Business Financial Times.

Marzec, 2019

image

Świętujemy Wigilię w firmowym gronie

Kolejny raz spotykamy się przy wigilijnym stole. Dobry humor i świetna zabawa towarzyszyła nam przez całą uroczystość. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas w świątecznej i radosnej atmosferze. Życzymy wszystkim spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku.

Grudzień, 2018

image

Gazele Biznesu 2017

Wyróżnienie prestiżowym tytułem „Gazele Biznesu” 2017. To dla nas zaszczyt znaleźć się w gronie najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Nasz sukces nie byłby możliwy bez zaangażowania i wspaniałej pracy naszych Pracowników oraz zaufania ze strony naszych Klientów. Dziękujemy!

Luty, 2018

Nagrody i wyróżnienia